Aktualności

Dziękujemy za każdą kroplę krwi- podsumowanie Wakacyjnej Kropli Życia w Wiśle i Katowicach

Za nami pierwszy serpniowy weekend. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w przeprowadzonych akcjach krwiodawstwa w Wiśle, Katowicach i Warszawie.

  

W sobotę, 01 sierpnia zapraszaliśmy Państwa do Wisły. Dzięki przychylności Polskiego Związku Narciarskiego, wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zorganizowaliśmy akcję krwiodawczą pod skocznią narciarską im. Adama Małysza w Wiśle- Malince.

Podczas akcji zarejestrowało się 9 osób, krew oddało 6 osób, co stanowi 2 700 ml.

 

      

W niedzielę, 02 sierpnia zorganizowaliśmy akcję krwiodawstwa w Katowicach, podczas Katowickiego Pikniku Sportowego. W trakcie trwania imprezy sportowej, na którą zapraszaliśmy rowerzystów, rolkarzy, biegaczy i nordicowców, dzięki honorowym dawcom zebrano prawie 5 litrów krwi.

Podczas akcji zarejestrowało się 17 osób, krew oddało 10 osób, co stanowi 4 500 ml.

 

Wakacyjna Kropla Życia to ogólnopolska akcja prospołeczna Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej, pod patronatem Narodowego Centrum Krwi. Celem przedsięwzięcia jest przypominanie społeczeństwu o problemach niedoboru krwi, z jakimi borykają się w wakacje Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w całej Polsce. Poprzez akcje krwiodawstwa przy okazji różnych imprez sportowo-kulturalnych propagujemy honorowe oddawanie krwi.

Dziękujemy za każdą kroplę krwi przelaną dla ratowania zdrowia i życia potrzebujących.

Akcje krwiodawstwa w Wiśle i Katowicach przeprowadziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Dziękujemy Organizatorom za promocję krwiodawstwa i pomoc w przygotowaniu akcji w ramach Wakacyjnej Kropli Życia.

Mapa dojazdowa
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.