Aktualności

MKS Będzin S.A. Partnerem Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej

W Będzinie podpisano Porozumienie o Współpracy Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej z Miejskim Klubem Sportowym Będzin S.A.
 

Fot. Wojtek Borkowski

Fundacja Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej została założona w 2010 roku z myślą o poprawie ochrony zdrowia osób cierpiących na nowotwory krwi i choroby pokrewne. Fundacja poprzez rozpowszechnianie idei „Podaruj innym cząstkę siebie” dąży do promowania i spopularyzowania wiedzy dotyczącej krwiodawstwa, krwiolecznictwa oraz przeszczepu szpiku kostnego. - Patronką Fundacji jest Agata Mróz-Olszewska, była znakomita siatkarka, która przechodziła chorobę jeszcze grając, urodziła dziecko chorując. Stąd nasz związek z siatkówką -  przekazał Edward Długaj, Prezes Fundacji Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej.

Od pięciu lat wspomniana Fundacja współpracuje z wieloma żeńskimi klubami siatkarskimi na terenie całego kraju. 31 października do tego zaszczytnego grona dołączył klub MKS Będzin S.A., którego celem jest propagowanie  zdrowego i aktywnego trybu życia oraz działań promujących program ochrony zdrowia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. MKS Będzin S.A. jest pierwszym męskim klubem siatkarskim współpracującym z Fundacją Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej. - Mam nadzieję, że dzięki tej współpracy uda nam się pomóc w zbudowaniu dojrzałego, odpowiedzialnego, a zarazem wrażliwego społeczeństwa, niosącego bezinteresowną pomoc wszystkim tym, którzy jej potrzebują - podkreślił Mariusz Korpak, Prezes Klubu.

Celem współpracy będzie m.in. organizowanie oraz promowanie akcji społecznych i prospołecznych (np. krwiodawstwa) wśród kibiców zasiadających na trybunach podczas meczów klubu MKS Będzin S.A.. - Zamierzamy również wspierać takie działania w szkołach, gdyż  chcemy uświadamiać osoby wchodzące w dorosłe życie o znaczeniu udzielania pierwszej pomocy oraz o istocie krwi w naszym życiu - zakończył Prezes Długaj.


Fot. Wojtek Borkowski

Mapa dojazdowa
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.