Wakacyjna Kropla Życia

Czas radosnych wyjazdów wakacyjnych jest okresem kiedy zapominamy o tragicznych sytuacjach i potrzebujących krwi do zabiegów. Wiąże się to z odczuwaniem przez Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa dużych niedoborów tego niezbędnego dla zdrowia i życia nośnika. Wychodząc naprzeciw temu problemowi, zachęcamy wszystkich, którzy mogą oddać krew, „Podarujcie innym cząsteczkę siebie”, odpowiadając na apel WAKACYJNEJ KROPLI ŻYCIA.

Jeżeli:

  • jesteś w przedziale wiekowym 18-65 lat
  • czujesz się zdrowym
  • ważysz powyżej 50kg
  • w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miałeś wykonywanej operacji, zabiegu stomatologicznego, tatuażu lub przekłucia uszu i innych części ciała
  • oraz nie masz poważnych problemów z układem krążenia, pokarmowym, nerwowym i oddechowym

to stoisz przed dużym wyzwaniem. Wykonaj jeden drobny gest w postaci oddania 450 ml krwi i uratuj czyjeś zdrowie i życie.

Wakacyjna Kropla Życia to ogólnopolska Akcja prospołeczna, której celem jest propagowanie krwiodawstwa oraz budzenie ludzkich serc na potrzeby innych. Zwracamy uwagę, że wzajemna pomoc ma ogromne znaczenie prospołeczne i niesie z sobą wartości budujące współczesny wymiar patriotyzmu.

Patronat nad akcją objęło Narodowe Centrum Krwi wespół z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Swoje wsparcie wyrazili także Ambasadorowie Wakacyjnej Kropli Życia, a także Media oraz inne organizacje i instytucje.

Nie bądź obojętny, ludzkie życie jest w Twoich rękach. Oddaj krew!

Mapa dojazdowa
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.