Wystawa malarstwa i fotografii w Bibliotece Śląskiej

Wernisaż wystawy fotografii Renaty Weiss i Wojciecha Weissa odbył się 2 lutego 2017 roku w Bibliotece Śląskiej.

Uchwycona chwila” – wystawa fotografii Renaty Weiss i Wojciecha Weissa.
Wystawa fotografii Renaty Weiss i Wojciecha Weissa, jej dziadka i Mistrza, to niespotykany pokaz współczesnej fotografii barwnej skonfrontowanej z czarno-białymi kliszami z końca XIX wieku. W lutym, w Galerii Holu Głównego Biblioteki Śląskiej, można będzie zobaczyć fotograficzne studia do słynnych młodopolskich kompozycji Weissa, niezwykłe akty i portrety, a także wysmakowane współczesne fotografie Renaty Weiss, w których dochodzą
do głosu tradycja wyniesiona z domu i zachwyt nad doskonałością natury. Atrakcją wystawy są autentyczne rysunki piórkiem Weissa, będące projektami młodopolskich ilustracji i winiet do czasopisma „Życie”. Będzie można zobaczyć także czasopisma kolekcjonowane przez artystę, a wśród nich unikatowe egzemplarze „Ver Sacrum” (pisma Secesji Wiedeńskiej) i krakowskiego „Życia” Stanisława Przybyszewskiego, ponadto tomiki młodopolskiej poezji ilustrowane przez niego oraz wielki secesyjny afisz Raut artystyczny z 1898 r.

Fundacja Kropla Życia im. Agaty Mróz-Olszewskiej wsparła organizację wydarzenia.

     

     

Dziękujemy Bibliotece Śląskiej za udostępnienie fotografii.

 

Mapa dojazdowa
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.